1Защо пухените чанти с опаковка са категория с растеж за търговията на дребно с пътувания
Търговската логика на сгъваемия пуховик е проста: той решава проблема с опаковането, който всеки пътник има, и почти никоя друга дреха не решава този проблем. Пътникът иска топлина в дестинацията, а не тежест в куфара; авиокомпанията иска артикул от безмитна продажба, който се побира в багажника над главата; търговецът на стоки за дейности на открито иска среден слой, който се прибира в раница за през деня, докато не му потрябва. Едно и също яке служи и за трите, поради което сгъваемите пуховик са се превърнали в неизменна част от търговията на дребно с туристически стоки, концесиите на летища и пакетите за електронна търговия.
За купувачите на едро категорията има две атрактивни структурни свойства. Първо, тя е до голяма степен независима от сезона: якетата, които се опаковат, се продават през пролетния и есенния раменен сезон, а не само през дълбоката зима, което изравнява кривата на търсенето и подобрява оборота на запасите. Второ, компресионното опаковане драстично намалява обема на доставките - дрехата, която се опакова в пуф, се компресира до част от обема си в подгънат вид, а дори стандартната компресия с полиетиленови торбички намалява обема на доставките с 40 до 60 процента, което директно намалява разходите за превоз на единица при контейнерните програми. Категорията възнаграждава фабрики, които могат да поддържат фини допуски при леки материали, което е точно разликата в капацитета, която разделя специалиста по ултралеки якета от фабриката за общо връхно облекло.
2Дефиниране на „опаковаемост“: Числата, които купувачите трябва да посочат
„Опакован“ няма правно определение, поради което трябва да бъде дефиниран във вашия технологичен пакет. Индустрията работи с три числа и една надеждна спецификация включва всички тях.
Трите показателя, които имат значение
Общо тегло на дрехата.Истински ултралекият сгъваем пуф тежи от 200 до 350 грама в размер L; лекият пътнически пуф тежи от 350 до 500 грама. Под около 200 грама се намирате в територията на първокласния алпинизъм със 7D материи и висока пълнежна способност - красиви, скъпи и лесни за повреждане. Повечето програми за пътуване са насочени към 250 до 400 грама.
Опакован обем.Измерено в литри, когато якето е компресирано в джоба или чувала му и е натиснато до повтаряем обем, размерът в опаковка е числото, което продава якето на рафта. Практична стълба за сравнение: яке със среден пълнеж от 400 грама се побира до приблизително 1,8 до 2,2 литра; добре изработено яке от 300 грама и 800 пълнежа се побира до около 1,2 до 1,5 литра; най-добрите в класа си ултралеки якета са под един литър. Размерите на чувала в сантиметри съобщават същото в изображенията в магазина - маркетинговата цел е цилиндър с размерите приблизително на 500-милилитрова бутилка за вода.
Коефициент на компресия.Обемът на опаковката, разделен на обема при повдигане, измерва колко ефективно якето се компресира и - което е от решаващо значение - колко добре се възстановява. Типичните съотношения са от 1:4 до 1:6 за пухени якета за пътуване. Съотношението има по-малко значение от възстановяването: яке, което се компресира брилянтно, но отнема три дни, за да се повдигне отново, не е изпълнило основната си функция.
| Ниво на програмата | Целево тегло (размер L) | Запълваща мощност | Тегло на пълнежа | Обем на опаковката | Типично позициониране |
|---|---|---|---|---|---|
| Пътуване на стойност | 450 до 550 г | 600 точки на драфта | 130 до 160 г | 2,2 до 2,8 л | Търговия на дребно на едро, промоционални пакети |
| Основно пътуване | 320 до 420 г | 700 точки на драфта | 90 до 120 г | 1,5 до 2,0 л | Търговия на дребно за пътувания, основна гама от електронна търговия |
| Премиум ултралеки | 230 до 300 г | 800 точки на драфта | 70 до 95 г | 1,0 до 1,4 л | Специалитет за открито, първокласни подаръци |
| Върховен етаж | < 230 г | 850 до 900 точки на четене | 60 до 80 г | < 1,0 л | Марки за алпинизъм, хало продукт |
Диаграмата по-долу показва как се представя един и същ клас топлина по всички нива – и защо мощността на запълване, а не теглото на запълване, е от решаващо значение за размера на багажа в опакован вид.
3Стратегия за запълване: Избор на съотношение топлина-тегло и мощност на запълване
Пълнителната способност е числото, което едновременно определя икономичността и производителността на една опаковъчна програма. Тя измерва обема в кубически инчове, който една унция пух поема при стандартизиран тест, така че по-високата пълнителна способност означава повече топлина на грам - и, за опаковъчно яке, по-малко материал за компресиране.Международно бюро за пух и перапубликува протоколите за индустриални тестове, които стоят зад измерването на запълващата способност, и отбелязва, че пухът също така има изключителен профил на устойчивост: работата по оценка на жизнения му цикъл установи, че пухът има от 85 до 97 процента по-ниско въздействие върху околната среда от полиестера във всички анализирани категории и приблизително 18 пъти по-ниско въздействие върху изменението на климата - полезна история за туристическите марки, които рекламират по-леки продукти за пътуване.
Съответстващо на програмата пълнене
За основните програми за пътуване, якето с пълнеж 700 грама 90/10 пух/пера с 90 до 120 грама пълнеж в размер L е най-подходящото за работа: то осигурява истинска трисезонна топлина на средна пазарна цена. Преминаването към пълнеж 800 грама намалява приблизително 25 грама пълнеж за еквивалентна топлина и намалява обема на опаковката с около една трета, но цената на пуха се увеличава непропорционално, тъй като партидите с пълнеж 800 грама са по-редки. Под пълнеж 700 грама обемът на опаковката нараства бързо и твърдението за „удобство при опаковка“ започва да се усеща като козметично - яке с пълнеж 600 грама и пълнеж 150 грама все още е подходящо за достъпна търговия на дребно, но трябва да се предлага на пазара като „леко“, а не „ултралеко“.
Всяка партида трябва да бъде проверена, а не предполагана. Независими лаборатории, като напримерИДФЛтестват пълнителната способност, състава, кислородното число и мътността, както и провеждат двойни тестове на проби в своите глобални лаборатории, за да потвърдят резултатите - разумно изискване за спецификация, чието цялостно предложение за стойност се основава на етикетираните показатели на пуха. Изискват протоколи от тестове на ниво партида с всяка пратка на едро и посочват минималната пълнителна способност в техническия пакет с допустимото отклонение, което вашата инспекция действително ще наложи.
4Ултралеки обвивни тъкани и какво изискват те в производството
Външната материя е втората половина от уравнението за опаковаемост и именно там леките програми печелят репутацията си за производство. Теглото на външната материя влияе върху обема на опакованото изделие почти толкова, колкото и пълнежът: преминаването от външно покритие от 40 г/м² към 20 г/м² сваля дрехата с 40 до 60 грама и видимо свива компресирания сноп.
Избор на отричащия
Практическата стълба варира от 7D до 10D за първокласни ултралеки модели, от 15D до 20D за основния туристически клас и от 30D до 40D за програми за по-добра цена, където издръжливостта и цената са начело. По-лекото не означава автоматично по-добро: 7D найлонът създава яке, което се сгъва до пакет с размерите на лимон, но се закача за предпазните колани и зъбците на ципа. За туристическите облекла – където дрехите се пробват многократно и се боравят от стотици клиенти – рационалният избор е 15D до 20D рипстоп найлон или полиестер с непромокаема конструкция, с издръжливо водоотблъскващо покритие за излагане на дъжд.
Последици от преминаването към лека продукция за производство
Ултралеките обвивки налагат реални ограничения на шевната линия. Размерите на иглите намаляват до 9 до 11, скоростта на шиене се намалява при дълги шевове, за да се предотврати слепването на фината прежда от топлината на иглата, а притискащите крачета с ниско триене предотвратяват плъзгането на плата. Плътността на шевовете обикновено е от 10 до 12 бода на сантиметър за устойчиви на провисване шевове, а разстоянието между каналите при капитониране е истинско дизайнерско решение: по-тесните канали (от 6 до 8 сантиметра) стабилизират пълнежа и предотвратяват студените точки, когато якето се компресира и повдига многократно, докато по-широките канали се повдигат по-добре и се опаковат по-малко. Повечето успешни модели за пътуване използват канали от 7 до 10 сантиметра като компромис.
| Опция за черупка | Тегло (gsm) | Противоположно | Усещане за ръка | Издръжливост | Индекс на разходите |
|---|---|---|---|---|---|
| 10D рипстоп найлон | 26 до 30 | Отлично | Ултра мек | Ниско — склонно към закачане | 145 |
| 15D тафта найлон | 32 до 36 | Отлично | Мек | Умерено | 125 |
| 20D рипстоп найлон | 38 до 45 | Много добре | Хрупкав | Добре | 110 |
| 20D рипстоп рециклиран полиестер | 40 до 46 | Много добре | Хрупкав | Добре | 118 |
| 30D тафта полиестер | 52 до 60 | Добре | Структуриран | Високо | 100 |
5Дизайнерски характеристики, които наистина са важни за пътуващите
Пакетируемите програми лесно натрупват заявки за функции; тези, които решават за повторна покупка, са по-малко и си струва да бъдат защитени в технологичния пакет.
Джоб за прибиране.Най-важната характеристика. Двустранен джоб с цип за ръце, който се обръща, за да поеме цялото яке - включително качулката - премахва торбата изцяло, което означава, че няма какво да се губи и якето се сгъва за две секунди. Отворът на джоба трябва да е голям (26 сантиметра или повече), иначе потребителите ще се затруднят, а ципът трябва да се закопчава гладко от двата края, защото пътуващите компресират якето с една ръка.
Качулка и възможност за регулиране.Фиксирана, леко изолирана качулка добавя топлина на грам, която не е като друга функция, и се компресира плоско. Регулируемите еластични шнурове в подгъва запечатват микроклимата срещу вятър на летищните писти и вечерните тераси; двупосочен преден цип позволява на якето да се проветрява, докато седи - малък детайл, който пътниците в самолета забелязват.
Дисциплина с теглото при тримове.Всеки грам в хардуера е грам, който трябва да бъде компресиран. Ципове с тънка лента, нископрофилни заключващи шнурове и термотрансферни етикети вместо тъкани спестяват грамове, без да променят външния вид. Тихият тест на добре проектираната пухена чанта за пътуване е, че лайсните изчезват в спецификацията.
Анатомията по-долу показва къде се намират тези характеристики в готова за производство пътна конструкция.
Една бележка относно снабдяването с материали: марките, които вграждат наратив за устойчивост в линията за пътуване, могат да посочатGRS-сертифицирана рециклирана обвивка и подплатана същата платформа за сгъване — сертифицираната материя добавя скромни разходи и време за изпълнение, но запазва съотношението топлина-тегло непокътнато, а химическата безопасност на подплатата, която е в контакт с кожата, трябва да се провери сOEKO-TEX СТАНДАРТ 100тестване.
6Тестване на твърдението за компресия преди клиентът да го направи
Твърдението за опаковаемост е необичайно сред твърденията за дрехи, тъй като клиентите ги тестват в рамките на минути след разопаковането - компресират, носят, разопаковат, оценяват. Това прави проверката преди изпращане неоспорима.
Практически протокол за изпитване
Първо, проверете съответствието на пълнежа със спецификацията: сила на пълнене, състав и чистота на всяка партида в независима лаборатория като IDFL. Второ, измерете обема на пълнежа на базата на проба - компресирайте якето в джоба му за съхранение, стиснете го под плоска тежест за 30 секунди и измерете обема на ограничаващата кутия; той трябва да е в рамките на 10 процента от целевия диапазон на спецификацията. Трето, и най-важно, извършете проверка за възстановяване на компресията: задръжте якето компресирано за 24 и 72 часа, след което измервайте възстановяването на лофта на интервали. Качествена конструкция със 700-кратно пълнене възстановява до 90 процента от оригиналния лофт в рамките на 24 часа и по същество напълно до 72; възстановяване съществено под това сигнализира или за свръхкомпресия на пълнежа, или за качество на пълнежа под спецификацията.
Постоянството на размера в цялата серия е важно по същата причина, както във всяка програма за търговия на едро: твърденията за опакован обем се правят за всеки размер, а кривата на размера, която се отклонява безшумно, ще наруши спецификацията в крайностите. Вижте стандартизираните дефиниции за измерване —ISO 8559-1предоставя антропометричната рамка за измерване, която стои зад обозначаването на размера, което поддържа съпоставимостта на определения размер между вашите спецификации и моделната стая на фабриката.
7Минимално количество за поръчка, цени и срокове за изпълнение на пакетируеми програми
Разходите за пакетиращи се програми се концентрират на три места: пухът, външният плат и минутите за шиене. Пухът с високо съдържание на пълнеж се ценообразува на грам и на стъпка по качество - преминаването от пълнеж от 700 на 800 може да добави 15 до 25 процента само към цената на пълнежа. Фините платове с фин дение имат минимум фабричен обем и структура на партидата за багрене, подобна на всяка програма за плат по поръчка, обикновено от 800 до 1500 метра на цветова гама. А шиенето на ултралеки платове е по-бавно от средно тежките, което добавя реални минути на дреха, които се отразяват във FOB ценообразуването.
Работен пример
Оператор на дребно за пътувания наскоро поръча от нас основна програма от 1800 артикула: 700-пълнежен пух RDS с плътност 110 грама, 20D рипстоп обвивка, конструкция с джобове, три цветови комбинации. Цената FOB (франко борд) беше с около 20 процента по-висока от конвенционалното яке с 600-пълнежа, което не се опакова, от същата фабрика - главно поради стъпката на качество на пуха и по-бавното шиене на фината обвивка - но компресираният профил на доставка намали разходите за превоз на бройка достатъчно, за да възстанови около една трета от тази премия, а цената на дребно понесе останалата част удобно. Компресионното опаковане също така означаваше, че програмата се доставя в по-малко кашони, което намали таксите за обработка на местоназначението при същия обем.
По отношение на времето, програмите за пакетиране работят по същия скелет като всеки OEM пухкав продукт: вземане на проби на 10 до 15 дни на рунд, масово производство 45 до 70 дни след одобрението за предварително производство, плюс превоз на товари и период за възстановяване на тавана преди излагане на етажната площ. Социалното съответствие трябва да се провери в същия пропуск за снабдяване —Амфори БССИСертифицирането, посочващо действителния производствен обект, е базовата линия, която повечето европейски и северноамерикански търговски партньори очакват, преди да се включат в работата на доставчик.
PASSION OUTERWEAR е подразделение на Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., с повече от 20 години опит в производството и търговията с облекло за дейности на открито, работно облекло и отопляеми облекла. Ние разработваме пакетируеми и стандартни пухени програми по вериги за доставки, сертифицирани по BSCI, SMETA, GRS и OEKO-TEX, като теглото на пълнене и целевият обем на опаковане са посочени за всеки размер, а не за всеки стил. Купувачите, които разширяват дейността си с продукти за по-студения сезон, могат да комбинират пакетируемата линия с нашата...OEM/ODM отопляеми дрехиплатформата — наотопляема жилеткасподеля същата лека логика на наслояване,отопляемо якеобслужва зимния сегмент от гамата пътувания, а корпоративните програми могат да добавятработно облекло по поръчкав същия файл за съответствие.
Често задавани въпроси
Разработване на програма за пухени чанти с възможност за съхранение?
PASSION OUTERWEAR произвежда леки, сгъваеми пухени якета от 300 броя, с пълнително тегло за всеки размер, целеви обем в опаковка, записани в спецификацията, конструкция с джобове за съхранение и вериги за доставки, сертифицирани по BSCI, SMETA, GRS и OEKO-TEX. Изпратете ни желаното тегло и размер в опаковка — ние ще отговорим в рамките на 24 часа.
Заявка за оферта за пакетируема програма Вижте OEM / ODM програмата

